Eski Kaşar

Eski Kaşar Peyniri

Altınkılıç firması olarak, geleneksel ürünlere verdiğimiz önem ile yaklaşık 23 yıldır Balıkesir’in Gömeç ilçesinde ki tesisimizde Eski Kaşar Peyniri üretimini sürdürmekteyiz. Üretimimizi  Madra dağlarının kozak yaylasından ve kaz dağlarının özellikle  kekik ve çok çeşitli bitkilerinden  beslenerek kendine has bir tat ve aroması olan koyun ve keçilerden elde ettiğimiz sütler ile yapmaktayız.

Geleneksel ürünlerin nesilden nesile devam etmesini sağlamak ve besleyici özelliği ile insan sağlığına faydası akademik çalışmalar ile desteklenmiş Trakya Eski Kaşar Peynirinin üretimini her geçen yıl daha da arttırarak sürdürmekteyiz.

Geçmişten geleceğe adeta bir hediye olarak sunulan Trakya Eski Kaşar Peyniri  içeriğinde yüksek oranda koyun sütü ve keçi sütü ile belirli miktar inek sütü bulunmaktadır. A vitamini, potasyum, kalsiyum eksikliği olan kişiler için vitamin deposu görevi üstlenen bir yiyecektir.

Trakya Eski Kaşar Peyniri

Altınkılıç firması olarak  23 yıllık tecrübemiz ile  100 yılı aşan bir tarihe sahip Trakya Eski Kaşar ürününü kendine özgü sulu haşlama adı verilen özel bir üretim sistemi ile üretmekteyiz. Tamamen endüstriyel üretimi mümkün olmayan Trakya Eski Kaşar Peynirini geleneksel yöntem ile beraber insan emeğinin ön planda olduğu üretim yöntemimiz ile siz müşterilerimize sunmaktayız.

Üretimimiz, çiğ sütün işlenmesi ve olgunlaşma süresinin sonucunda  tüketime hazır ürün haline gelen süreç içerisinde ciddi bir takip ile yapılmaktadır. Trakya Eski Kaşar Peyniri Geleneksel yöntemler ile üretilirken özel çuvallarda muhafaza edilerek minimum 180 gün soğuk hava depolarında olgunlaştırılmaktadır. 23 yıllık tecrübemiz ile tüketicimize sunduğumuz ürünümüz, kalitesi ile kendine has tat ve aroması bugün ürünümüzü Türkiye’nin en çok tüketilen Trakya Eski Kaşar peyniri haline getirmiştir.

Eski Kaşar Peyniri İçeriği

İçerisinde sadece süt, maya ve tuz bulunan ve hiç bir katkı maddesi içermeden ürettiğimiz Altınkılıç Trakya Eski Kaşar Peyniri ürünümüz günümüzde sahip çıkılması ve değerinin bilinmesi ile gelecek nesillerimiz için değerli bir süt ürünü olmaya devam edecektir. Kahvaltı sofralarında önemli bir yere sahip olan Altınkılıç eski kaşar peyniri, kendine has üretim şekli ile damaklarda leziz bir tat bırakır. 23 yıldır profesyonel ekip ile Gömeç tesislerinde üretilen eski kaşar ürünleri, keyifli sofraların vazgeçilmezi halini almıştır. Sağlıklı büyüme için kemik gelişimini destekleyen ve potasyum bulunduran ürünümüz, zengin içeriği ile oldukça yararlı bir peynir çeşididir.

  • Altınkılıç Tam Yağlı Olgunlaştırılmış Mandra Eski Kaşar Peyniri
    Altınkılıç Tam Yağlı Olgunlaştırılmış Trakya Eski Kaşar Peyniri
    Altınkılıç Tam Yağlı Olgunlaştırılmış Trakya Paçal Kaşar Peyniri

Türkiye de en büyük Eski Kaşar üretim tesisine sahip olan firmamız her geçen yıl kapasitesini daha da arttırmaktadır. İlk üretimi birkaç asır öncesine dayanan, tamamen doğal olarak üretilen Trakya eski Kaşar peyniri ürünümüzü gelenekselliğimizi korumak ve siz tüketicilerimize faydalı ürünler sunmak amacıyla üretmeye devam edeceğiz. Tam yağlı olgunlaştırılmış eski kaşar peyniri ürünlerimizi sağlıkla ve keyifle tüketebilirsiniz.