TR EN
Bayi Girişi
 
KEFİR Nedir ?
KEFİR Çeşitleri
KEFİR'in Tarihi
KEFİR'in Önemi
KEFİR'in İçeriği
Türkiye'de KEFİR
Tıp Dünyasında KEFİR
Sağlıklı Diyet İçin KEFİR
Sağlık
Konusundaki
Çalışmalarımız
Hakkında Bilgi
Almak İçin
Tıklayın..
ALTINKILIÇ Ürünleri
Hakkındaki
Düşüncelerinizi
Buradan Ulaştırabilirsiniz.

Yazılı Basın
Görsel Basın
 
Güncel haberler mail
adresinize gelsin...
Kefir
Türkiye'de KEFİR

Türkiye’de evlerde yapılan ve çoğalan mayasının elden ele dağıtılması ile yaygınlaşan kefir, bu geleneksel yöntemle günümüze gelme şansı bulmuştur.

1966 yılında Prof. Dr. Hasan YAYGIN ’ın Almanya’dan kefir danelerini Türkiye’ye getirmesi ile üniversiteler kefir ile ilgili akademik çalışmalara başlamışlardır. Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesinde başlayan ve bugün halen devam eden çalışmalar diğer üniversitelere yayılmıştır. Bugün İstanbul, Akdeniz, Uludağ, Ankara ve Kars üniversitelerinde kefir ile ilgili araştırmalar sürmektedir.
 
Tıp dünyası yurtdışında çok yaygın olarak yapılmış olan klinik deneyleri ülkemizde yapmak için çalışmalara başlamıştır. Çeşitli üniversitelerde sürdürülen bu çalışmalar artarak devam etmektedir.
 
ALTINKILIÇ olarak bu çalışmalara destek vererek, Türkiye’de Kefir’in tedavileri destekleyici rolünün ve sağlık yönünden faydalarının bilinmesini amaçlıyoruz.
 
Türkiye’de ilk defa endüstriyel olarak, Türklerin ilk süt içeceği Kefir’in üretilmesini gerçekleştiren ALTINKILIÇ; Türkiye’nin tüm ulusal ve yerel marketlerine yaygın olarak dağıtımını yapmaktadır.
 
Yaşamın her anında her zaman içilmesi için bütün satış noktalarına ulaşmayı hedefliyoruz.
 
Kefir; bizim geleneğimiz ve tarihsel bir mirasımızdır.
 
Geçmişten günümüze uzanan sağlık kaynağımızdır.
 
Türkiye’de artık ALTINKILIÇ KEFİR var.
 
 
Copyright © 2013 ALTINKILIÇ. Tüm Hakları Saklıdır.